KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA

Meditace ZDARMA

Chcete se v každodenním shonu na chvíli zastavit a odpočinout si? Vyzkoušejte tuto krátkou meditaci, která vám pomůže se uvolnit a zvládne ji opravdu každý.

Nejde o to, jestli jste už někdy meditovali, nebo zda si myslíte, že to umíte, či ne. Jde o to, jestli právě dnes chcete udělat něco krásného a příjemného sami pro sebe.

Máte chuť se na chvíli zastavit a zapomenout na každodenní shon a starosti? Chcete najít svůj vnitřní klid? Jedná se o jednoduchou meditaci, kterou zvládne každý. Vede nás ke zklidnění, uvolnění, učí nás vnímat naše tělo a neutrálně přijímat vše příjemné i nepříjemné. Stačí, když si věnujete následujících 12 minut.


Co to vlastně znamená meditovat? Je to určité naladění našeho nervového systému. V běžném životě používáme především mysl, tedy část mozku zvanou neokortex. Zde prožíváme věci, které nás trápí, nepříjemné pocity, strach, úzkost a deprese a také zde neustále přemýšlíme o minulosti a budoucnosti. Meditace aktivuje hlubší části nervého systému - limbický systém a mozkový kmen, které běžně nejsou příliš aktivní. Pokud je začneme používat, začne docházet k jejich většímu prokrvení, okysličení a posilování nervových spojení s nimi.

Aktivace hlubších částí mozku má mnoho benefitů. Zklidní se dech, utiší se mysl a náš metabolismus má na svou činnost mnohem více energie. Tělo se v bezpečí přepíná do klidového stavu a intenzivněji regeneruje, obdobně jako ve spánku. Reguluje, co není v rovnováze, harmonizuje se, uvolňuje napětí v tkáních a obnovuje buňky. Po meditaci se cítíme odpočinutí stejně, jako po kvalitním spánku.

Spojení s hlubšími částmi nervového systému si navíc můžeme udržovat i v každodenním životě. Je to přirozený stav, který mají malé děti a zvířata ve volné přírodě. Aktivujeme celý nervový systém, místo toho abychom fungovali jen v jeho malé části - neokortexu, v mysli. Zažijte si tento stav díky tomuto videu.

Copyright © 2018-2020 Daniel Kadlec