KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA

Jak probíhá ošetření

Celé ošetření obvykle trvá přibližně 1,5 hodiny a skládá se z následujících částí:

I) Úvodní rozhovor

- Můžete sdílet svůj zdravotní stav po fyzické i psychické stránce, své aktuální naladění i životní situace, kterými procházíte.
- Kranio-praktikant s Vámi vyjedná možnosti doteků během ošetření. Bude respektovat Vaše hranice a případná citlivá místa, kde by dotek mohl být nepříjemný. Můžete si říci, zda chcete být během ošetření předem informováni o změně doteku.

II) Ošetření na lehátku

- V oblečení si lehnete a uděláte si maximální pohodlí, aby vaše tělo mohlo plně relaxovat. Výchozí poloha je na zádech, můžete si ji případně během ošetření přizpůsobit. Nebojte se říci si o cokoliv, co právě potřebujete pro své pohodlí.
- Praktikant kontaktuje Vaše tělo přikládáním rukou na různá místa. Vnímá jeho stav, podporuje zklidnění nervového systému a podporuje zahájení samoozdravných procesů.
- Je možné vnímat různé pocity v těle, např. teplo, tlak nebo brnění.
- Můžete zažít hlubokou relaxaci, můžete i usnout.
- Je možné vnímat nějakou situaci z minulosti.
- Někdy můžete cítit nepříjemné pocity a je to v pořádku. I to může být součástí ozdravného procesu. Je dobré o nich praktikantovi říci.
- Průběh ošetření je individuální a pokaždé jiný.

III) Závěrečný rozhovor

- Můžete sdílet průběh a pocity z ošetření.


IV) Doznívání procesů

- Změny v těle mohou doznívat ještě několik hodin nebo dní. Tělo potřebuje účinek ošetření zpracovat, potřebuje na to energii a proto se můžete cítit fyzicky unavenější. Je dobré se příliš nezatěžovat a více odpočívat.
- Doporučuje se pít hodně vody, protože tělo vyplavuje uvolněné toxické látky. Po ošetření není vhodné konzumovat alkohol.

Copyright © 2018-2020 Daniel Kadlec