KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA

Kdy kranio pomáhá

Obecným záměrem metody je, abychom se cítili lépe, a aby se nám lépe žilo v našem těle. Trávíme v něm prakticky celý den, takže by to pro nás mělo mít určitý význam.

Kranio můžeme absolvovat jako příjemný relaxační zážitek, podobně jako když jdeme na masáž nebo do wellness. Nebo přijdeme s konkrétním fyzickým či psychickým problémem a očekáváme zlepšení našeho stavu.

Kranio je vhodné pro ženy, muže i děti jakéhokoli věku. Pomáhá při většině potížích, které pociťujeme.

Metoda obecně není vhodná při akutních fyzických a psychických stavech. Kraniosakrální biodynamika nenahrazuje lékařskou péči.

Kranio např.:

- zklidňuje nervový systém
- pomáhá zpracovat stres, úzkost a další emoce
- pomáhá při celkové vyčerpanosti a únavě
- zlepšuje psychický stav
- uvolňuje napětí z tkání a orgánů
- podporuje krevní a imunitní systém
- zmírňuje bolesti a chronické potíže, např. se zády, páteří a klouby
- je vhodné k rehabilitaci po operacích a zraněních
- je vhodné v těhotenství a po porodu pro matku i dítě
- zpracovává psychické bloky a emocionální traumata


Výsledek ošetření

Výsledek ošetření je individuální a nedá se dopředu garantovat. Záleží na konkrétním stavu každého klienta. Symptom, se kterým přichází, může odeznít po jednom ošetření, po sérii 5 nebo 10 ošetření a někdy to může trvat i déle. Pokud nemoc v těle vznikala dlouhé měsíce nebo roky, může být stejná doba potřeba i k uzdravení. I v těchto případech klienti pociťují mírná zlepšení po každém ošetření.

V naprosté většině případů se klienti po ošetření cítí psychicky lépe než před ním. Mohou se cítit fyzicky unavení. To znamená, že tělo a imunitní systém zpracovává účinek ošetření. Reálný výsledek můžeme pocítit s odstupem i několika dní po ošetření. Staly se případy, kdy byl klient nespokojený, protože na sobě nevnímal žádnou okamžitou změnu. Po několika dnech telefonoval praktikantovi s omluvou, protože jeho stav se výrazně zlepšil. Tělo potřebuje pro zapracování změn určitý čas.

Zodpovědný kranio-praktikant Vám rozhodně nemůže předem slíbit, že jedno ošetření vyřeší celý problém. To ale negarantují ani jiné metody a je to přirozené. Každý člověk je jedinečný a zažil ve svém životě jinou fyzickou a psychickou zátěž. Z toho vyplývá, že tělo každého jednotlivce je v jiném stavu. V kraniu lze pracovat s aktuálním stavem člověka a postupně ho zlepšovat. Na základě zkušenosti s jedním klientem ale nelze stanovovat obecnou diagnózu platnou pro všechny ostatní.

Pro výraznější změny je doporučeno absolvovat 5 až 10 ošetření s intervalem 1 až 2 týdny. Je na klientovi, aby si zvolil frekvenci i počet ošetření. Vlastní zkušenost s ošetřením Vám řekne více než 100 stran textu. Jedná se především o Vaše osobní rozhodnutí, jestli budete chtít kraniosakrální biodynamiku vyzkoušet.


Máte-li k metodě nějaké dotazy nebo pokud chcete konzultovat svou situaci, můžete mě kontaktovat na kadlec.daniel@email.cz.

Copyright © 2018-2020 Daniel Kadlec